Когнітивно-поведінкова терапія в роботі з дітьми
і підлітками: інтегративний підхід

курс в Одесі

icon

13-14 серпня

старт курсу

icon

10:00 - 16:00


icon

м. Одеса

вул. Армійська

icon

2600 грн

за один модуль

Кому підійде даний курс

Дитячим психологам із регулярною практикою

Корекційним педагогам

Нейропсихологам

Програма з когнітивно-поведінкової терапії в роботі з дітьми та підлітками спирається на сучасні хвилі розвитку методу та наступні принципи:

 • 1

  Орієнтованість на практичне застосування спеціалістами в різних сферах професійної реалізації:● шкільними психологами;● психологами медичної сфери (поліклініки, лікарні, медичні центри);● психологами консультативних та дитячих центрів;● психологами-консультантами, які працюють в очному та онлайн-режимі.

 • 2

  Визначення міждисциплінарного контексту стосовно кожної з означуваних проблем психічного здоров'я. Ознайомлення слухачів з сучасними нейропсихологічними та клінічними поглядами на природу та розвиток психіки людини.

 • 3

  Надання узагальненої, алгоритмізованої інформації, з максимально конкретизованими протоколами втручання, що дає змогу спеціалісту мати певний «каркас» для застосування у конкретному випадку.

 • 4

  Інтегративність психологічного супроводу щодо різних проблем психічного здоров'я обумовлюється практичною значущістю та доказовістю пропонованих технік, інструментів та форм терапевтичного втручання.

Що ви отримаєте у результаті навчання?

Структуроване та системне надання інформації (формування «валізи психотерапевта»)

Теоретичне обґрунтування протоколів та методів втручання


Розгляд та обговорення кейсів та випадків

Застосування різноманітних посібників та стимульних матеріалів, у тому числі авторських розробок

Перегляд відеозаписів з окремими техніками та завданнями

Знайомство із сучасними варіантами класичних технік та методів, актуальними дослідженнями в КПТ

Програма складається з 5-ти модулів:

 • 1 модуль
  Теоретичні засади методу: механізми та складові когнітивно-поведінкового підходу

  ● Принципи КПТ . Понятійний апарат методу.● Фактори формування проблем психічного здоров'я, принципи та техніки збору та впорядкування інформації.● Протоколи збору інформації та обстеження дітей та підлітків: техніки та прийоми (загальний протокол, ситуаційний та когнітивний аналіз, прямі та непрямі методи, анкети щодо окремих станів).● Застосування додаткових інструментів: асоціативні картки, метафори, психоєдукаційні матеріали та психологічні посібники.● Побудова формулювання випадку.● Організація обстеження, основні принципи організації терапевтичного процесу.● Протоколи супроводу та кейси щодо окремих проблем.

 • 2 модульДепресивні стани підлітків: алгоритми та техніки супроводу, консультативна робота з батьками

  ● Особливості прояву депресії та субдепресивних станів у підлітків.● Механізми та фактори проблеми.● Базові та специфічні щодо проблеми когнітивні та поведінкові втручання, мотиваційне інтерв'ю.● Поведінкові експерименти як інструмент психотерапевтичного втручання.● Рольові ігри, застосування асоціативних карток, психологічні ігри в консультації.● Протокол супроводу та кейси щодо різних типів проблеми.

 • 3 модуль
  Проблеми імпульс-контролю: диференційний підхід до терапії поведінкових та емоційних проблем

  ● Особливості проблем саморегуляції, механізми та фактори.● Формування довільності: самоінструктування, навички регуляції складних емоційних станів.● Психосоціальне втручання (робота з батьками та дитиною).● Робота з емоційними та поведінковими «режимами».● Тики, проблеми видільної системи: підходи до супроводу, техніки втручання.● Протоколи супроводу та кейси щодо окремих проблем.

 • 4 модуль
  Тривога, тривожні розлади (фобічні реакції, паніка, соматичні симптоми, тривожне очікування)

  ● Загальне та відмінне в генезі та підтриманні тривожних станів.● Когнітивні та поведінкові теорії щодо генезу та підтримання тривожних розладів.● Мішені та стратегії в терапевтичному втручанні.● Алгоритми супроводу щодо панічних, фобічних та соматичних проявів тривоги.● Різноманітні інструменти: ігри, картки, тілесні та арт-орієнтовані техніки.● Протоколи супроводу та кейси щодо окремих проблем.

 • 5 модуль
  Патологічні звичні дії (ПЗД), обсесивно-компульсивний розлад (ОКР): 
  диференційний підхід до супроводу

  ● Особливості проблеми в дитячому та підлітковому віці.● Різноманіття симптомів, диференційний підхід щодо аналізу стану дитини.● Мішені та стратегії в терапевтичному втручанні.● Поведінкові та когнітивні техніки, метакогнітивний підхід, ТПВ, ТОВ.● Застосування різних інструментів (метафори, експерименти, ігри).● Алгоритми та техніки втручання.● Протоколи супроводу та кейси щодо окремих форм проблем.

В кожному модулі розглядаються кейси реальних клієнтів, протоколи та методи втручання з деталізованим обговоренням. Слухачі курсу отримують всі роздаткові матеріали, слайди, протоколи в електронному та паперовому вигляді.

Викладач курсу

Illustration

Наталія Рубель

директор Київського інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії "Я"

Наталія Рубель - психолог, нейропсихолог, КПТ-консультант. Досвід роботи - 18 років. Наталя є автором книг, методичних посібників для психологів, психологічних ігор.

Схвалено УАНП

Курс "Когнітивно-поведінкова терапія в роботі з дітьми
і підлітками: інтегративний підхід" складено відповідно до вимог Української асоціації нейропсихології.

N_F04_1Artboard 1 copy 2

Програма із сертифікатом

По завершенні програми Ви отримаєте сертифікат Київського інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії "Я" і Української асоціації нейропсихології.

icon

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Наші сертифікати можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації відповідно до Постанови КМУ від 21 серпня 2019 р №800 зі змінами і доповненнями від 27 грудня 2019 р №1133. З ним можна ознайомитися тут.

Дати модулів

1

23-24 листопада

2

21-22 грудня

3

25-26 січня

4

22-23 лютого

5

22-23 березня

Реєстрація і справки:+38 (067) 782 00 40

Вартість навчання на курсі

За умови одночасної оплати всіх модулів, а також членства в Українській асоціації нейропсихології перебачена знижка у розмірі 10%

2600 грн

за один модуль

11700 грн

за умови повної оплати курсу (-10%)

Як зареєструватися?

Заповніть форму

Уважно заповніть форму нижче та натисніть "Забронювати місце"

Artboard 2

Сплатіть участь, щоб забронювати місце

Після заповнення форми Вас буде перенаправлено на сторінку оплати. Внесіть кошти за програму або перший модуль програми, щоб забронювати місце. Ви вважаєтеся учасником курсу лише після здійснення оплати. Пам'ятайте, що кількість місць у програмі обмежена!

Очікуйте на лист із посиланням

Не забувайте перевіряти Вашу поштову скриньку: на неї ми надішлемо посилання доступу в Zoom.

Реєстрація

Дякуємо!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.

Made with