Застосування нейропсихологічної моделі у консультуванні батьків

Серія вебінарів

icon

19 жовтня

старт курсу

icon

18:00 - 20:00


icon

Онлайн


icon

400 грн/1800 грн

за один вебінар/весь курс

Кому підійде даний курс

Дитячим психологам із відповідною освітою та досвідом роботи

завершеною або в процесі отримання

Динамічний розвиток нейропсихології не тільки як наукового, але й як практичного напрямку, призводить до розширення сфер застосування нейропсихологічної моделі та інтеграції до неї нових інструментів і методів роботи. Найпоширенішим напрямком у нашій країні наразі є нейропсихологія дитячого, а саме її клінічний напрямок. Збільшення кількості запитів на проводження нейропсихологічної корекції зростає з кожним роком. Для активних практиків очевидним є той факт, що робота з дитиною повинна включати комплекс методів взаємодії та впливу на її оточення. Інтерпретаційна модель, стратегії виховання та взаємодії з дитиною, виконання рекомендацій фахівця батьками – все це є невід’ємної складовою корекційно-розвивального процесу, реалізація якої вносить значний вклад у динаміку та успішність роботи дитячого нейропсихолога. Серія вебінарів, яка включає в себе п’ять окремих зустрічей із фахівцями, що використовують у своїй практиці нейропсихологічну модель, дозволить вам дізнатися про особливості організації консультування батьків в контексті нейропсихологічної моделі, познайомить із окремими інструментами консультування, основами нейропсихології батьківства, та дозволить вам отримати нові практичні знання, які піднімуть ваш професійний рівень. 

Про що ви дізнаєтесь під час прослуховування вебінарів

  • Основи нейропсихології батьківства

  • Особливості застосування методу психоедукації з опорою на нейропсихологічну модель

  • Моделі організації взаємодії із оточенням дитини

  • Застосування метафори у консультативній практиці дитячого нейропсихолога

  • Формування мотивації та залучення батьків дитини до взаємодії

  • Консультування батьків дитини з питань розвитку мови та мовлення

  • Artboard 22

    Консультування батьків дитини з питань стабілізації поведінки

  • emotions-message-talk-communication-skill

    Консультування батьків дитини з питань стабілізації емоційного стану

Розклад 

19 жовтня

18:00-20:00

  • Illustration

    Владислав Князев

    Клінічний психолог, нейропсихолог, автор посібників, методик і ведучий програм навчання з нейропсихологічної діагностики та корекції, президент Української асоціації нейропсихології. Владислав проводить індивідуальні консультації з дорослими, а також корекційну роботу з дітьми, що мають діагнози РАС, ЗПР, синдром Дауна, різні форми розумової відсталості, епілепсію, психопатії.

Нейропсихологічна модель у дитячо-батьківському консультуванні та терапії батьків

Бути батьками дитини, що має ті чи інші особливості розвитку - це випробовування, у якому сім’ї необхідна додаткова підтримка. Досить часто інтерпретаційна модель батьків не дозволяє їм знайти ефективні методи впливу на стан дитини, процес її розвитку, призводить до виснаження та відчуття провини. Дитина, не маючи змогу самостійно подолати кризові періоди розвитку також не отримує допомогу від оточення та потрапляє до своєрідної «пастки розвитку». Це призводить до погіршення її стану, а також до нездатності сімейної системи виконувати свої базові функції. Практика надання допомоги фахівцями у галузі дитячої клінічної нейропсихології вказує на неможливість відокремлення дитини від її оточення, а отже потребує інструментів позивного впливу на сімейну систему. 

    Класичні та когнітивні моделі у сучасній нейропсихологічній практиці.  
    Вплив оточення на розвиток мозку дитини.
    Інтерпретаційна модель, як основа розуміння дитини її оточенням. 
    Принцип скафолдінгу у консультування батьків дитини.
    Стратегії виховання та розвиток: нейропсихологічна інтерпретація та практичні навички.    
    Консультування з питань проведення курсу корекції: загальні принципи та рекомендації.

Під час зустрічі учасники познайомляться із результатами сучасних досліджень, дізнаються про актуальність та особливості застосування нейропсихологічної у практиці дитячо-батьківського консультування.

26 жовтня

18:00-20:00

  • Illustration

    Олена Корнієнко

    Нейропсихолог, член української асоціаціації нейропсихології (УАНП), украïнської асоціації терапевтів сенсорної інтеграції (УАТСІ), Національної психологічної асоціації (НПА). 

Способи покращити надання фідбеку за результатами нейродіагностики. Переклад нейронаукових відкриттів на практику

На вебінарі розберемо критерії, за якими можна визначити якість нейропсихологічного зворотнього зв’язку за результатами діагностики, поговоримо про використання методів наочності у наданні зворотнього зв’язку. Також будуть розглянуті питання критичності щодо досліджень мозку, які використовуються для надання рекомендацій батькам та як при цьому уникати розповсюдження міфів.

2 листопада

18:00-20:00

  • Illustration

    Зінаїда Карабіна

    Логопед, нейропсихолог, міофункціональний терапевт, спеціаліст по роботі з немовленнєвими дітьми. Директор Академії Розвитку «Інсайт» у м. Харків.

Консультування батьків дитини з питань розвитку мови та мовлення

Все більше спеціалістів у своїй роботі стикаються з немовленнєвими дітьми. Базові підходи в корекції з ними не працюють. Що з ними робити? Куди направити? Як допомогти? Саме про це ми з Вами поговоримо на цьому вебінарі.

    Що таке мова та чому вона так важлива?
    Онтогенез та дизонтогенез мовленнєвого розвитку.
    Напрямки консультування батьків у розвитку мови.
    Що не пропустити спеціалісту та батькам в роботі з немовленнєвими дітьми.

9 листопада

18:00-20:00

  • Illustration

    Оксана Бризгунова

    Клінічний психолог, нейропсихолог, член Української асоціації нейропсихології, член ГС «Національна психологічна асоціація».

Впевнений старт консультування батьків дітей з тривожністю в рамках нейропсихологічного підходу

Чимало батьків йдуть до психолога на консультацію з запитом щодо зміни поведінки дитини в негативну сторону, які стали видимими та очевидними від початку війни. У складні часи у дітей та підлітків часто виникають стани посиленого відчуття тривоги, підвищеної занепокоєності, вразливості, відчуття втрати безпеки, порушення сну. Саме надання кваліфікованої нейропсихологічної допомоги вимагає від сучасного спеціаліста визначення чи дійсно тривожні стани є у дитини ситуативними, можливо й до початку війни у дитини формувався тривожний розлад, який наразі є одним із найпоширеніших розладів дитячого здоров’я.
Нейропсихологічне консультування є досить новою та актуальною сферою психологічної практики, особливо в аспекті проблеми тривожності, у процесі консультування батьків виявляються на вирішуються надважливі питання:

    Нейропсихологічне розуміння тривожності
    Індивідуальні особливості функціонування мозкових структур дитини та їх роль у поведінкових та когнітивних функціях
    Диференціація труднощів, які виникають у навчанні, поведінці та соціальній взаємодії у дитини на фоні підвищеної тривожності
    Передбачення прогнозу корекційного впливу та шляхи профілактики розвитку глибини дефекту
    Ресурси сім’ї у подоланні тривожності у дитини

Як професійно вирішити всі ці питання та почувати себе впевнено у роботі як з маленьким клієнтом, так і його батьками, ви дізнаєтесь на нашому вебінарі. Наш досвід – ваш впевнений старт!

16 листопада

18:00-20:00

  • Illustration

    Владислав Князев

    Клінічний психолог, нейропсихолог, автор посібників, методик і ведучий програм навчання з нейропсихологічної діагностики та корекції, президент Української асоціації нейропсихології. Владислав проводить індивідуальні консультації з дорослими, а також корекційну роботу з дітьми, що мають діагнози РАС, ЗПР, синдром Дауна, різні форми розумової відсталості, епілепсію, психопатії.

Мозок, метафора та модель психічного: практичні прийом у нейропсихологічному консультуванні батьків

Спілкування із батьками дитини досить часто стає випробовуванням для фахівців. Поліпшити цей процес може використання спеціалізований методів консультування. Метафори чудово допомагають нам висловлювати ідеї в яскравих образах, що добре запам'ятовуються. Це дозволяє зрозуміти і засвоїти концепції більш творчо і ефективно. Знання та вміння використовувати метафори під нейропсихологічного консультування батьків дитини дозволить донести до них складні концепції клінічної нейропсихології за допомогою яскравих та зрозумілих образів. Метафора та сформовані на її базі техніки дозволяють вирішити наступні задачі: сформувати у батьків дитини розуміння причин виникнення порушень поведінки, емоційного та когнітивного розвитку; перебудувати стратегії взаємодії між батьками та дитиною; структурувати процес роботи із дитиною, підвищити мотивацію батьків до виконання рекомендацій та ін. 

    Мозок, як метафора – розвиток поглядів на будову та функціювання мозку. 
    Як саме мозок розуміє метафору: результати досліджень та їх практичне застосування.
    Метафора та розвиток моделі психічного, як метод стабілізації взаємодії між батьками та дитиною.
    Метафора та ігрова взаємодія із дитиною.    
    Метафора у формуванні траєкторії корекційно-розвивальної роботи. 

Програма із сертифікатом

По завершенні програми Ви отримаєте сертифікат Київського інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії "Я".

icon

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Наші сертифікати можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації відповідно до Постанови КМУ від 21 серпня 2019 р №800 зі змінами і доповненнями від 27 грудня 2019 р №1133. З ним можна ознайомитися тут.

Вартість навчання на курсі

400 грн

за один вебінар

1800 грн

за умови повної оплати курсу вебінарів

Як зареєструватися?

Заповніть форму

Уважно заповніть форму нижче: оберіть вебінар, що вас цікавить, або ж усю порграму. На жаль, опція вибору кількох вебінарів відразу у формі відсутня - для цього вам необхідно буде здійснити декілька реєстрацій, вказуючи кожного разу необхідний вам варіант.

Artboard 2

Сплатіть участь, щоб забронювати місце

Після заповнення форми Вам буде надіслано лист із посиланням на оплату. Внесіть кошти за всю серію або за обраний вебінар, щоб забронювати місце. Ви вважаєтеся учасником курсу лише після здійснення оплати. Пам'ятайте, що кількість місць у програмі обмежена!

Очікуйте на лист із посиланням

Не забувайте перевіряти Вашу поштову скриньку: на неї ми надішлемо посилання доступу в Zoom.

Реєстрація

Дякуємо!

Обов'язково перевірте свою поштову скриньку

Can't send form.

Please try again later.

Made with